Pivká od škótského pivovaru Williams Bros Brewing

Williams Bros Brewing Company je škótsky rodinný minipivovar, založený a prevádzkovaný bratmi Bruceom a Scotom Williamsovcami. Williams Bros začali variť pivo v roku 1988 aIch prvé pivo bolo inšpirované galským receptom na LeAnn fraoich zo 17. storočia. Pivo bolo vyrobené v malom pivovare v Taynuilt pri železničnej stanici, ktorá by mohla vyrobiť dávku najviac päť barelov, čo bolo dosť len pre dodávku do piatich krčiem v Škótsku. Pretože dopyt rástol, bol recept prevezený do starého Maclay pivovaru v škótskom mesta Alloa. Spoločnosť vyvinula aj ďalšie historické piva, s použitím prírodných surovín typických pre Škótsko, ako baza, výhonky borovice lesnej, morské riasy a egreše. V roku 2004 sa firma presťahovala do pivovaru Forth v Kelliebank, Alloa. Postupne sa spoločnosť premenovala na Bros Williams Brewing Company a pokračuje v rozširovaní svojej rady. Smokies vám na začiatok prináša:

Williams Black 4,2% Alk., Dark Ale:  Toto pivko je tmavo- čierno-hnedé s vôňou kávy, sladkého drievka, pražených a čokoládových sladov. Na jazyku ucítite chuť mierne praženého sladu, sladkosť karamelu a sušeného ovocia.

Roisin Tayberry 4,2 % Alk., Scottish Tayberry Fruit beer : Roisin je ľahké svieže svetlé pivo, do ktorého sa pridáva vedro čerstvých Tayberries, ktoré sú ukladané do chladených zásobníkov. Tam ostanú 3 týždne aby sa dokonale spojili maliny a černice a vznikol ich kríženec Tayberry.Toto ovocie je pomenované podľa regiónu Tay , kde sa pestuje. Pivo Roisin je ako šampanské , ružové so sladkým chmeľom a vôňou bobúľ, ktorá sa rovnako prenáša aj do chuti s uspokojivou trpkou dohrou.

Good times 5,0 % Alk., Refreshing Golden Ale: Ak by ste si ho mohli objednať pri bare, načo by ste si objednávali čokoľvek iné? Toto šumivé pivo je zlatožltej farby  s osviežujúcou prírodnu arómou. Hromada chmeľu a citrónovej kôry ho oživuje a posiľňuje.

Williams 80/- ALE 4,2 % Alk., Scottish ALE: Eighty Bob je bohaté mahágonové pivo so sladovou a maslovou arómou, biskvitovým zložením a sviežim uspokojivo sladkým zakončením. Chmeľ je tento krát v úzadí.

Posted in Nezaradené | Komentáre vypnuté na Pivká od škótského pivovaru Williams Bros Brewing

Mesačník Pivo, Beer & Ale aj v Smokies

Pri dobrom pivku a chutnom hermelíne si u nás môžete prečítať mesačník Pivo, Beer & Ale. Nájdete v ňom informácie o dobrých pivách a množstvo zaujímavosti z pivného sveta.

Posted in Oznam | Komentáre vypnuté na Mesačník Pivo, Beer & Ale aj v Smokies

Nová ponuka kvalitných pív

Pripravili sme pre vás novú ponuku archivných, netradičných a vysokokvalitných pív. V ponuke okrem iného nájdete najsilnejšie pivo na Slovensku Brokát 27 od Pivovaru Kaltenecker alebo pivo s 41% obsahom alkoholu od BrewDog. Stavte sa na jedno a určite si vyberiete:-)

Posted in Oznam | Komentáre vypnuté na Nová ponuka kvalitných pív

BrewDog pivo v Smokies

Pivná revolúcia sa začala… Objavte v Smokies pube novinku na slovenskom trhu – pivá BrewDog. Tieto pivá sú  nekompromisné, odvážné, bez rešpektu ale za to s dušou, ktorá opovrhuje masovým trhom.

Ak si odvážný, neváhaj  a prídi ich ochutnať. Pivná cesta čaká na teba!

Posted in Oznam | Komentáre vypnuté na BrewDog pivo v Smokies